Czy można Mieć piękne zęby w pracy? - O stomatologii

Implantologia Gliwice

Jakie są rodzaje wybielania zębów

Chyba każdy z nas pragnąłby posiadać piękny, biały i przede wszystkim zdrowy uśmiech. Estetyka zębów bywa równie ważna, co utrzymywanie jamy ustnej w dobrym zdrowiu. Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia.

Czy można Mieć piękne zęby w pracy? - O stomatologii Implantologia Gliwice
Wybielanie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych w gabinetach stomatologicznych. Można wyróżnić dwie podstawowe metody wybielania, a są nimi wybielanie nakładkowe oraz wybielanie gabinetowe. Każda z metod wybielania oferowana przez dentystę posiada swoje własne zalety. Wybielanie gabinetowe jest wykonywane za pomocą specjalnej lampy, którą naświetla się nałożoną uprzednio na zęby pastę wybielającą. Wybielanie metodą nakładkową trwa nieco dłużej i wymaga samodzielnej pracy pacjenta, który nakłada pastę wybielającą na nakładkę zakładając ją na zęby na określony czas podany przez dentystę. Wybielanie zębów nie jest zbyt inwazyjnym zabiegiem, jednak mogą wystąpić pewne przeciwwskazania. Dentysta powinien udzielić pacjentowi odpowiednich informacji na temat wybielania konkretną metodą.


Zabiegi z zakresu protetyki

Protetyka stomatologiczna stanowi jedną z kilku specjalizacji stomatologicznych. Protetyka zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzu poprzez stosowanie odpowiednich protez. Gabinet stomatologiczny często oferuje różne rodzaje zabiegów związane z protetyką stomatologiczną. Założenie licówek porcelanowych jest jedną z wielu usług świadczonych w ramach protetyki. Zakładanie koron stomatologicznych jest bez wątpienia jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów protetycznych w gabinecie dentystycznym. Wykonanie jakiejkolwiek protezy stomatologicznej jest dopasowane odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta, dlatego też zabiegi stomatologiczne związane z protetyką nie należą do najtańszych. Ponadto protezy używane w dentystyce muszą być wykonane z odpowiednio wytrzymałych materiałów, jak na przykład z ceramiki, porcelany czy też akrylu. Głównym zadaniem protetyki stomatologicznej jest przywrócenie właściwych warunków zgryzu w jamie ustnej po częściowej utracie lub po uszkodzeniu zębów. Istnieją różne rodzaje protez, które do potrzeb pacjenta odpowiednio dobiera dentysta.


Usługa założenia licówek

Licówki stomatologiczne są specjalnym rodzajem uzupełnienia protetycznego, które jest wykonane z cienkiej płytki ceramicznej lub porcelanowej. Licówki zakłada się na przednią część zęba, głównie w celach estetycznych. Najczęściej oferowanymi przez gabinet stomatologiczny licówkami są te wykonane z porcelany. Zakładanie licówek można zaliczyć do stomatologii estetycznej, ponieważ ich głównym celem jest poprawianie estetyki zębów. Licówki mogą być jednak używane również w celu ochrony zębów przed uszkodzeniami. Zakładanie licówek należy do takiego działu stomatologii, jakim jest protetyka. Zdecydowanie się na założenie licówek nie jest tanim rozwiązaniem, ale tym co przemawia na korzyść licówek jest ich trwałość oraz znacząca poprawa estetyki uzębienia w mało inwazyjny sposób. Licówki, które są cienkimi płytkami, są trwale mocowane do powierzchni zęba maskując tym samym różne niedoskonałości oraz niewielkie ubytki powstałe na skutek mechanicznych urazów. Licówki są jednym z bezpieczniejszych i trwalszych sposobów na poprawę estetyki zębów.


Dlaczego zęby bolą

W przypadku wystąpienia bólu zęba najlepiej jest jak najszybciej udać się do dentysty, ponieważ może to oznaczać poważną infekcję próchniczą. Dlaczego jednak w ogóle odczuwamy bóle zębów? Przyczyn tego stanu może być wiele, jednak najczęstszym powodem jest próchnica zębów. Sam ból zębów może posiadać różne stopnie nasilenia, gdyż jest to subiektywnie nieprzyjemne czuciowo-emocjonalnie odczucie. Ból zębów bez wątpienia jest odczuciem bardzo niekomfortowym, jednak mimo to samo odczucie bólu pełni istotną rolę w organizmie, którą jest zaalarmowanie o pewnych występujących problemach. Gabinet stomatologiczny jest miejscem, gdzie powinniśmy się bezzwłocznie udać w przypadku odczuwania bólu zębów. Bóle zębów mogą być wywołane przez różnego rodzaju bodźce, które uaktywniają receptory bólowe na zakończeniach nerwowych. Bodźce, które wywołują ból zęba, mogą być mechaniczne, termiczne lub patofizjologiczne. Najczęstszą przyczyną patofizjologiczną bólu zębów jest postępująca infekcja próchnicza atakująca głębsze warstwy tkanki.



© 2019 http://o-stomatologii.informator.lebork.pl/